Hoofd- Migraine

Triad Analgin Paracetamol Suprastin

Koorts is niet de oorzaak van de ziekte, maar een gevolg van het ontstekingsproces. Het uiterlijk geeft aan dat het lichaam infecties bestrijdt. De meeste bacteriën sterven af ​​of verminderen de activiteit bij een temperatuur van 38 graden, dus het wordt niet aanbevolen om het neer te schieten. Als u echter langer dan twee dagen op hoge temperatuur blijft, kan dit het centrale zenuwstelsel nadelig beïnvloeden, uitdroging, verminderde circulatie in de inwendige organen en een lagere bloeddruk veroorzaken. Om dit te voorkomen, moet u actie ondernemen.

Triade op temperatuur: analgin, paracetamol, suprastin

Soms geven de standaardmedicijnen die in dergelijke gevallen worden aanbevolen niet het gewenste resultaat, dan komt een lytisch mengsel te hulp, wat een combinatie is van drie medicijnen voor verschillende doeleinden:

  • koortswerende pijnstiller: verlicht pijn en verlaagt de temperatuur. De volgende geneesmiddelen kunnen worden gebruikt: analgin, aspirine of paracetamol;
  • antihistaminicum: remt de werking van vrij histamine, waarvan een teveel leidt tot spasmen van gladde spieren (inclusief bronchiën), bloeddrukverlaging, verdikking en stagnatie van bloed in de haarvaten, zwelling van het weefsel. Ideaal voor suprastin;
  • krampstillend: verlicht spasmen van gladde spieren (bronchiën, vaten van het spijsverteringskanaal, gal en urinewegen). Beste optie-No-Shpa.

Om de temperatuur snel te verlagen, krijgt de patiënt een injectie met de volgende geneesmiddelen: Analgin, difenhydramine en papaverine. Triad kan ook een combinatie zijn van 3 tabletten: Paracetamol, No-shpa en Suprastin.

Meestal bevat de samenstelling van de triade combinaties van de volgende koortswerende analgetica: analgin, aspirine en paracetamol.

De combinatie van paracetamol met andere geneesmiddelen

Soms raden artsen, om een ​​snel effect te bereiken, het gebruik van een combinatie van koortswerende geneesmiddelen met verschillende actieve ingrediënten aan, bijvoorbeeld:

  1. Paracetamol + Ibuprofen. Het gebruik van een dergelijke samenstelling omvat het gebruik van verschillende doseringsvormen van medicijnen. Als Paracetamol als siroop wordt ingenomen, moet Ibuprofen als zetpil worden gebruikt;
  2. Paracetamol + Analgin. Het wordt alleen gebruikt in gevallen waarin het niet mogelijk is om van de temperatuur af te komen met een standaard set gereedschappen. Beide geneesmiddelen hebben een vrij sterk antipyretisch effect, dus een combinatie van hen kan leiden tot een sterke verlaging van de lichaamstemperatuur (onderkoeling), hartspierspanning, een allergische reactie die kan leiden tot anafylactische shock, die tot de dood kan leiden.

Aandacht. Deze combinatie van medicijnen is potentieel gevaarlijk voor het lichaam en onaanvaardbaar voor kinderen onder de 6 jaar..

Kenmerken van combinaties van antipyretica

De belangrijkste indicatie voor het nemen van triade is witte hyperthermie, die kan worden veroorzaakt door een erfelijke aanleg en die vaak wordt aangetroffen bij premature baby's. De belangrijkste symptomen van de ziekte zijn:

  • bleke of blauwachtige huidskleur;
  • kortademigheid en de ontwikkeling van tachycardie;
  • verminderde bloedtoevoer naar de ledematen;
  • delirium en overexcitatie.

Het is gevaarlijk omdat het kan leiden tot convulsies en spasmen van perifere bloedvaten, waardoor het gebruik van conventionele antipyretica niet effectief is. In dit geval wordt een triade voorgeschreven, die antipyretica, antihistaminica en spasme-verlichtende componenten bevat.

Als antipyretische component voor volwassenen zijn analgin, nimesulide of aspirine geschikt. Voor kinderen wordt paracetamol of ibuprofen aanbevolen..

Aandacht. Paracetamol en ibuprofen, evenals andere antipyretica van deze groep, zijn gecontra-indiceerd in aanwezigheid van pathologieën van bloedstolling, de ontwikkeling van erosie en zweren in het spijsverteringssysteem.

Als antispasmodicum voor volwassenen en kinderen wordt geen shpa of papaverine aanbevolen. De dosering wordt berekend in overeenstemming met de hoeveelheid actief ingrediënt in de tablet. De kindervorm papaverine bevat 10 mg werkzame stof, waarmee je de juiste dosis zo nauwkeurig mogelijk kunt afmeten.

Onder antihistaminica worden suprastine, difenhydramine of tavegil aanbevolen voor een combinatie van triade van temperatuur. De dosis is afhankelijk van de leeftijd van de patiënt..

Soms nemen noodgevallenartsen hun toevlucht tot de combinatie van aspirine + analgin. Deze combinatie is het meest effectief bij aanwezigheid van infectieuze, inflammatoire en virale ziekten, maar heeft ernstige complicaties, die worden verergerd door de identiteit van de eigenschappen en contra-indicaties van beide geneesmiddelen.

Aandacht. Analgin is gecontra-indiceerd tijdens de zwangerschap en de aanwezigheid van pathologieën van het hematopoiesesysteem.

Als gedurende meerdere dagen een hoge temperatuur wordt waargenomen, moet u een arts bellen en niet proberen zelfmedicatie te geven. Alleen een specialist kan het juiste medicijn of een combinatie van medicijnen kiezen voor de bereiding van triade.

In therapie wordt het lytische mengsel, dat analgin, papaverine en difenhydramine bevat, gebruikt om pijn te verlichten bij acute chirurgische, gynaecologische en urologische pathologieën, evenals om de hypertensieve crisis te stoppen en angst te verlichten.

Wat is effectiever Analgin of Aspirine

Bijna elke volwassene in het medicijnkastje heeft medicijnen zoals analgin en aspirine. Iedereen weet dat ze worden gebruikt als pijnstillers en antipyretica. Maar het werkingsprincipe, het mechanisme van de effecten en de indicaties voor deze medicijnen zijn compleet anders.

Analgin

Analgin of metamizol behoort tot de groep van niet-steroïde ontstekingsremmende geneesmiddelen. Analgin verstoort het geleiden van pijnimpulsen langs zenuwvezels en oefent daardoor een analgetisch effect uit. Antipyretisch effect door verhoogde warmteoverdracht. Het medicijn is effectief voor urine en cholelithiasis vanwege het krampstillend effect op de gladde spieren van de urinewegen en de galblaas.

De analgetische en antipyretische effecten van analgin overtreffen die van paracetamol en ibuprofen. In een aantal landen is het gebruik van metamizol echter verboden of aanzienlijk beperkt vanwege de waarschijnlijkheid van de nadelige effecten op veel organen en systemen. Een van de gevaarlijkste omstandigheden is de ontwikkeling van agranulocytose - een sterke afname van witte bloedcellen en trombocytopenie. Daarom moet eraan worden herinnerd dat u tijdens het gebruik van analgin een plotselinge en onredelijke stijging van de lichaamstemperatuur, stomatitis, keelpijn en slikken, vaginitis of proctitis moet zien, dat u onmiddellijk moet stoppen met het gebruik van het geneesmiddel en een arts moet raadplegen.

Het gebruik van metamizol in de pediatrische praktijk, vooral bij kinderen onder de 3 jaar, is alleen toegestaan ​​in extreme gevallen en onder strikt medisch toezicht met constante monitoring van perifeer bloed.

Aspirine

Acetylsalicylzuur, beter bekend als aspirine, ook behorend tot de groep van niet-steroïde ontstekingsremmende geneesmiddelen, is een krachtig ontstekingsremmend, koortswerend en pijnstillend middel.

Door de doorlaatbaarheid van de vaatwand te verminderen, vermindert aspirine de effecten van oedeem in het brandpunt van ontsteking. Dit leidt tot wijdverbreid gebruik bij reumatoïde artritis en andere ziekten die verband houden met acute en chronische ontstekingen..

Het koortswerende effect wordt geassocieerd met de werking van acetylsalicylzuur op de centra van thermoregulatie in de hersenen. En het effect op de pijngevoeligheidscentra verklaart het pijnstillende effect.

Aspirine is ook vaak het favoriete medicijn om de ontwikkeling van bloedstolsels te voorkomen en de intracraniale druk te verminderen, omdat het medicijn het vermogen van bloedplaatjes om een ​​bloedstolsel te vormen, remt.

Wereldwijd is het gebruik van aspirine voor de behandeling van koorts van besmettelijke oorsprong (met acute virale luchtweginfecties, griep, bacteriële infecties, waterpokken, enz.) Gecontra-indiceerd bij kinderen jonger dan 12 jaar. Dit gaat gepaard met een hoog risico op het ontwikkelen van een ernstige levensbedreigende complicatie: het Reye-syndroom. De ziekte manifesteert zich door ernstig, acuut ontwikkelend leverfalen en de ontwikkeling van encefalopathie. Sterfte bij Reye-syndroom bereikt in sommige gevallen 80%.

Wat is er gebruikelijk tussen analgin en aspirine?

Beide medicijnen behoren tot dezelfde medicijngroep en hebben vrijwel hetzelfde gebruik. Zowel analgin als aspirine worden veel gebruikt om koortsaandoeningen bij volwassenen te verlichten. Een voldoende sterk analgetisch effect veroorzaakt veelvuldig gebruik bij pijnsyndroom van verschillende oorsprong: hoofdpijn, met name migraine, kiespijn, verschillende neuralgie, kiespijn, gewrichtspijn, pijn tijdens menstruatie.

Heel vaak worden metamizol en acetylsalicylzuur gebruikt op chirurgische afdelingen en op intensive care-afdelingen om pijn te verminderen na chirurgische ingrepen en chirurgische procedures.

Wat is het verschil tussen medicijnen??

Ondanks het feit dat aspirine en analgin tot de groep van NSAID's behoren, zijn hun werkingsmechanismen nog steeds verschillend. Dit leidt tot enkele verschillen in hun gebruik..

Van alle effecten van analgin heeft het analgetische effect de grootste ernst. Dit verklaart het feit dat metamizol het meest wordt gebruikt om pijn te verlichten bij verschillende pathologische aandoeningen: hoofdpijn, kiespijn, neuralgie, myositis, radiculitis, pijn veroorzaakt door gezwellen, posttraumatische en postoperatieve pijn. Het antispasmodische effect op sommige groepen gladde spieren zorgt ervoor dat het medicijn wordt voorgeschreven voor nier- en darmkoliek, cholecystitis en vrouwelijke cyclische pijn.

Het analgetische effect van aspirine is veel minder uitgesproken in vergelijking met analgin. Aspirine is vooral bekend voor de behandeling van migraine in combinatie met andere medicijnen. De hoge werkzaamheid als ontstekingsremmend middel verklaart echter de benoeming van acetylsalicylzuur voor reuma, reumatoïde artritis, sommige soorten myocarditis en pericarditis.

Het desaggregatievermogen van aspirine wordt veel gebruikt voor de behandeling van verschillende ziekten van het cardiovasculaire systeem. Het medicijn wordt voorgeschreven voor de preventie van trombose bij mensen ouder dan 40 jaar. Aspirine is een onderdeel van de complexe therapie van coronaire hartziekte, pijnloze myocardischemie, angina pectoris, cardiomyopathie, verschillende ritmestoornissen en insufficiëntie van de mitralisklep van het hart. Ook werd het medicijn gebruikt na een hartinfarct, ischemische beroerte, longembolie.

Sommige studies hebben aangetoond dat het nemen van aspirine in specifieke doses gedurende een langere periode het risico op darm- en darmkanker kan verminderen..

Hoe te kiezen?

Meestal worden aspirine en analgin gebruikt als koortswerende en pijnstillende middelen. Om de juiste keuze te maken en geen fouten te maken, moet u enkele subtiliteiten kennen.

Om koorts te stoppen en symptomen van ontsteking te verlichten, is het beter om de voorkeur te geven aan acetylsalicylzuur, terwijl het analgetische effect groter is voor metamizol, vooral bij aandoeningen van de nieren, galblaas, baarmoeder.

Beide geneesmiddelen hebben echter een aantal contra-indicaties waarmee rekening moet worden gehouden..

Wanneer u analgin niet mag gebruiken?

  • Met intolerantie voor pijnstillers, inclusief NSAID's: aspirine, ibuprofen, paracetamol, diclofenac, indomethacine, enz...
  • Jonger dan 10 jaar.
  • In geval van overtreding van de hematopoëtische functie van het beenmerg (bijvoorbeeld met chemotherapie).
  • Met een aangeboren ziekte - glucose-6-fosfaatdehydrogenasedeficiëntie.
  • Bij ernstige leverziekte en porfyrie.
  • Met hypotensie (bloeddruk onder 100/60 mmHg).
  • Bij late zwangerschap en borstvoeding.

Het is beter om aspirine te weigeren in de volgende gevallen:

  • Als allergische reacties op acetylsalicylzuur en andere geneesmiddelen die tot de NSAID-groep behoren ooit zijn waargenomen.
  • Jonger dan 12 jaar!
  • Met ulceratieve laesies van de maag en darmen.
  • Bij bronchiale astma.
  • Voor ziekten geassocieerd met een verhoogd risico op bloeding.
  • Tijdens zwangerschap en borstvoeding.
  • Met ernstige schade aan de nieren en lever.

Kan ik aspirine en analgin samen nemen?

Kan ik aspirine en analgin samen nemen?

Aspirine en Analgin, tegelijkertijd ingenomen, kunnen de warmte verminderen in gevallen waarin andere koortswerende geneesmiddelen niet effectief zijn.

Hoe beïnvloeden ze het lichaam

Gezamenlijke receptie zorgt voor een bijna onmiddellijk antipyretisch effect. Bij eenmalig gebruik geven deze medicijnen geen bijwerkingen en hebben ze geen schadelijk effect op het lichaam..

Aspirine

Het behoort tot de groep van niet-steroïde ontstekingsremmende geneesmiddelen (NSAID's). Gebruikt om verschillende soorten pijn te verlichten. Het wordt aanbevolen voor koortsaandoeningen en hoge temperaturen veroorzaakt door besmettelijke en ontstekingsziekten. Bloedverdunner.

Analgin

Het heeft pijnstillende, koortswerende en milde ontstekingsremmende eigenschappen.

Indicaties voor gezamenlijk gebruik

Toegestane eenmalige gezamenlijke ontvangst bij hoge temperaturen. Voorkom de ontwikkeling van ongewenste levensbedreigende complicaties en zorg voor:

  • temperatuurindicatoren verlagen;
  • eliminatie van spasmen van het vaatstelsel;
  • verlichting van spieren en hoofdpijn.

Bovendien helpt een uitgebreide techniek om in slaap te vallen. Sommige patiënten gebruiken dit mengsel als remedie tegen een kater..

Hoe wordt aspirine ingenomen met Analgin

Van elk medicijn kan een volwassene 1 pil slikken. Jongeren ouder dan 15 jaar - ½ tablet.

speciale instructies

Geneesmiddelen zijn een effectieve antipyretische combinatie, maar worden niet aanbevolen voor regelmatig gebruik. Elk van hen heeft zijn eigen contra-indicaties en gebruiksbeperkingen. Onvoldoende doseringen kunnen tot ernstige complicaties leiden. Neem bij het gebruik van een combinatie van medicijnen niet meer dan 1 keer.

Acetylsalicylzuur verbetert de eigenschappen van Analgin. Analgin versterkt de effecten van alcohol.

Bij patiënten die lijden aan bronchiale astma en pollinose, kan een soortgelijk medicijn bronchospasme en overgevoeligheidsreacties veroorzaken.

Zwangerschap en borstvoeding

Ze worden niet voorgeschreven in het I- en III-trimester van de zwangerschap, met voorzichtigheid in het II-trimester. Niet van toepassing tijdens borstvoeding.

De combinatie van medicijnen voor kinderen

Kinderen onder de 15 jaar worden niet aanbevolen om deze medicijnen te gebruiken. Aspirine kan ernstige complicaties veroorzaken in de vorm van gastro-intestinale aandoeningen. Bovendien kan dit medicijn de ontwikkeling van het Rye-syndroom veroorzaken - een dodelijke ziekte die bij leverfalen tot schade aan het centrale zenuwstelsel leidt. In sommige gevallen zijn deze complicaties dodelijk..

Oudere leeftijd

Bij gebrek aan contra-indicaties voor het gebruik van deze geneesmiddelen, is gezamenlijk gebruik aanvaardbaar.

Bijwerkingen

Na complexe toediening kunnen allergische reacties optreden in de vorm van:

  • huiduitslag;
  • Duizeligheid
  • tinnitus;
  • trombocytopenie;
  • aandoeningen in het spijsverteringskanaal (inclusief de ontwikkeling van maagzweer en pancreatitis);
  • aandoeningen in de lever.

Contra-indicaties voor het gebruik van aspirine en analgin

Het gebruik van medicijnen wordt niet aanbevolen als de patiënt een voorgeschiedenis heeft van:

  • ziekten van het maagdarmkanaal;
  • bronchiale astma;
  • hemofilie;
  • trombocytopenie;
  • nier- en / of leverfalen;
  • hart-en vaatziekten.

Uitgebreide inname wordt niet aanbevolen voor pediatrische patiënten, evenals voor vrouwen tijdens de zwangerschap en tijdens de lactatieperiode.

De combinatie van Analgin en Aspirine met andere medicijnen

Bij inname met andere pijnstillers wordt het toxische effect versterkt.

Anticonceptiva en allopurinol verstoren het metabolisme van Analgin en verhogen de toxische eigenschappen ervan. Codeïne, propranolol en sommige kalmerende middelen versterken de pijnstillers. Gelijktijdige toediening met Tiamazole en Sarkolizinom verhoogt de kans op het ontwikkelen van leukopenie.

Aspirine verhoogt de concentratie digoxine, barbituraten en lithiumpreparaten in serum.

Glucocorticosteroïden en alcoholbevattende geneesmiddelen verhogen het risico op gastro-intestinale bloedingen wanneer ze samen worden gebruikt.

Recensies

Marina, 32 jaar oud, Krasnoyarsk

Analgin bespaart in veel situaties. De voordelen zijn lage kosten en beschikbaarheid. Ik heb gehoord over bijwerkingen, maar ik beschouw het als veilig, omdat de noodzaak van toelating zeldzaam is. In combinatie met aspirine verlaagt het de temperatuur goed, hoewel de maag pijn begint te doen.

Galina, 36 jaar, Novosibirsk

Acetylsalicylzuur (aspirine) staat in ieders medicijnkastje. Een lang bewezen, eenvoudig en goedkoop medicijn dat wordt gebruikt als antipyreticum en pijnstiller. Het gaat goed met Analgin. Ik herinner me hoe mijn moeder ze met verkoudheid en hoge koorts gaf.

Kan ik aspirine en analgin samen gebruiken?

Goedkope medicijnen Aspirine en Analgin worden al heel lang in de geneeskunde gebruikt. Ze zijn verkrijgbaar bij elke apotheek en zonder recept. In elk huis is er minstens één van deze medicijnen. Maar tegenwoordig hoor je steeds vaker een debat over de vraag of deze populaire tablets zo goed zijn..

Goedkope medicijnen Aspirine en Analgin worden al heel lang in de geneeskunde gebruikt.

Aspirine kenmerkend

Aspirine is een medicinale samenstelling die wordt verkregen door de interactie van salicylzuur en azijnzuuranhydride. Naast de werkzame stof (acetylsalicylzuur - ASA) bevat het conserveermiddelen, stimulerende middelen, enterosorbenten.

  • een zure smaak hebben;
  • slecht oplosbaar in koud water;
  • oplosbaar in kokend water en alcohol.

De voordelen van het medicijn:

  • verlaagt de temperatuur;
  • verlicht ontstekingsprocessen;
  • werkt als een milde pijnstiller;
  • dunner wordend bloed, beschermt tegen bloedstolsels.

Aspirine is een medicinale samenstelling die wordt verkregen door de interactie van salicylzuur en azijnzuuranhydride.

Als antipyreticum wordt aspirine voorgeschreven in de vorm van injecties (bijvoorbeeld Acelisinum). Maar vaker wordt het gebruikt door patiënten die lijden aan hart- en vaatproblemen.

Hoe werkt Analgin

De eigenschappen van Analgin (de werkzame stof is natriummitamizol) zijn het vertragen van het cyclo-oxygenase-enzym, dat verantwoordelijk is voor de synthese van stoffen die pijn in de zenuwuiteinden veroorzaken. Tablets helpen bij:

  • pijn
  • milde hitte;
  • verhoogde zuurgraad van de maag.

Analgin wordt gebruikt voor pijn van verschillende oorsprong:

  • neuralgie;
  • radiculitis;
  • spierpijn;
  • griep
  • postoperatieve pijn;
  • gal koliek;
  • koorts;
  • hoofdpijn en kiespijn.

De eigenschappen van Analgin zijn het vertragen van het enzym cyclo-oxygenase, dat verantwoordelijk is voor de synthese van stoffen die pijn in de zenuwuiteinden veroorzaken.

Gezamenlijk effect

ASA heeft een meer uitgesproken antipyretisch effect. In aanwezigheid van hevige pijn, maar bij afwezigheid van warmte, wordt een effectieve analgetische Analgin gebruikt. Hun gezamenlijke doel is gericht op het verbeteren van de individuele indicatoren van elk, het mengsel wordt getoond met het gelijktijdig optreden van:

Wat helpen samen

Aspirine met Analgin wordt behandeld:

  • reuma;
  • griep;
  • een verkoudheid
  • virale infecties;
  • kiespijn vergezeld van koorts en ontsteking.

Maar alleen een arts mag een combinatie van deze twee pijnstillers voorschrijven. Voor gebruik is het noodzakelijk om de instructies te lezen om contra-indicaties en bijwerkingen te elimineren..

Contra-indicaties

Analgin is in veel landen verboden. Bij ons zijn artsen ook op hun hoede voor het gebruik ervan, omdat het wordt erkend als een krachtig toxine. Het medicijn wordt niet voorgeschreven aan patiënten:

  • met individuele intolerantie;
  • met zwakke immuniteit;
  • met hartziekte;
  • met bloedziekten;
  • met vasculaire pathologie;
  • met schendingen van de lever en de nieren;
  • met hypotensie;
  • zwangere vrouw
  • tijdens borstvoeding;
  • kinderen onder de 2 jaar.

Aangezien aspirine ook een pijnstiller is, zijn veel van de contra-indicaties vergelijkbaar met Analgin:

  • giftig
  • niet geschikt voor patiënten met nier- en leverdisfunctie;
  • heeft een agressieve invloed op het spijsverteringskanaal;
  • verdunt het bloed enorm;
  • verlaagt de bloeddruk;
  • niet getoond tot 12 jaar oud;
  • niet aanbevolen voor zwangere vrouwen.

De combinatie van deze drugs en alcohol is onaanvaardbaar.

Hoe neemt u aspirine en analgin in?

Aspirine is verkrijgbaar in poeder- of tabletvorm. Analgin wordt geproduceerd in de vorm van injecties, zetpillen, poeders en tabletten..

Bij een temperatuur

Als je de warmte laag moet zetten, kun je een van de volgende opties gebruiken (voor volwassenen):

  • Aspirine in tabletten - 2 stuks. 4 maal daags 500 mg;
  • Analgin in tabletten - 3 maal daags 1 tablet 500 mg;
  • Analgin in de vorm van injecties - 1 ml 3 injecties per dag.

Aspirine is verkrijgbaar in poeder- of tabletvorm..

Bij gebruik van vaste preparaten is het noodzakelijk om gelijke intervallen tussen doses in acht te nemen. Een noodzakelijke voorwaarde voor de benoeming van injecties is een langzame toediening (dit helpt om een ​​sterke drukdaling te voorkomen).

Van pijn

Om pijn te verlichten, wordt het voorgeschreven (voor volwassenen):

  • Analgin in vaste vorm - een dagelijkse dosis van 2 g (voor hevige pijn - tot 6 g);
  • Analgin-injecties - 1-2 ml 2 keer per dag (3 keer voor ernstige pijn);
  • Aspirine wordt gebruikt wanneer pijn wordt geassocieerd met ontsteking - 3 maal daags 1 tablet.

Houd er rekening mee dat:

  • tabletten worden met veel water weggespoeld;
  • de injectiemethode voor hoofdpijn is effectiever;
  • bij kiespijn wordt een pijnstiller in de vorm van een kompres op het tandvlees of een zieke tand aangebracht (dit is een effectieve, maar kortdurende remedie).

Voor kinderen

Een kind van 2 tot 14 jaar krijgt Analgin voorgeschreven op aanbeveling van een kinderarts, volgens deze regels:

  • vaste vormen aannemen - 250-500 mg per dag;
  • in de vorm van injecties - met een snelheid van 5-10 mg per 1 kg gewicht 2 keer per dag;
  • de injecteerbare samenstelling moet een lichaamstemperatuur hebben;
  • oplossingen met een volume van 1 g moeten intraveneus worden toegediend;
  • het verloop van eventuele pijnstillers is niet meer dan 3 dagen;
  • bij een stabiele temperatuur worden injecties voorgeschreven in combinatie met difenhydramine;
  • zetpil heeft de minste bijwerkingen van de applicatie.

Aspirine wordt met voorzichtigheid voorgeschreven aan kinderen vanaf 12 jaar.

Aspirine wordt met voorzichtigheid voorgeschreven aan kinderen vanaf 12 jaar (vanwege de diagnose van het Reye-syndroom). Tabletten of poeders worden voorgeschreven in doses van niet meer dan 0,5-1 g per dag en worden weggespoeld met een grote hoeveelheid vloeistof.

Bijwerkingen van aspirine en analgin

De belangrijkste bijwerkingen zijn overdosering en allergieën..

Aspirine kan veroorzaken:

  • maagbloeding;
  • nierpijn;
  • drukverlaging;
  • krampen
  • gehoorstoornis (met Reye-syndroom).

Bijwerkingen van Analgin:

  • buikpijn;
  • pijn in de lever en nieren;
  • moeizame ademhaling;
  • uitslag en jeuk;
  • Quincke's oedeem.

De mening van artsen

Artsen zijn van mening dat deze medicijnen verouderd zijn, veel bijwerkingen hebben en met succes kunnen worden vervangen door modernere en veiligere medicijnen. Aspirine en Analgin zijn bijvoorbeeld hetzelfde als Ibuprofen..

Patiëntrecensies over aspirine en analgin

Julia, 50 jaar, Irkutsk

Ik gebruik deze twee pijnstillers mijn hele leven. Ze helpen perfect, er zijn geen bijwerkingen. Ik vind het niet nodig om over te stappen op dure medicijnen.

Anna, 29 jaar, Moskou

Ik ben allergisch voor alle pijnstillers. En het is geen grap. Ooit het bewustzijn verloren. En de eerste symptomen waren een geluid in het hoofd.

Ivan, 44 jaar, Moermansk

Ik ben dol op aspirine, vooral met een kater. Ik gebruik Analgin al een lange tijd niet - gif.

Compatibiliteit Aspirine en Analgin

Aspirine en Analgin zijn de meest populaire medicijnen die behoren tot de groep van niet-steroïde ontstekingsremmende medicijnen. Sommigen beschouwen ze als analogen, hoewel dit niet helemaal waar is. Overweeg het verschil en de kenmerken van elk van de medicijnen.

Aspirine-actie

De belangrijkste werkzame stof van aspirine is acetylsalicylzuur.

Dit is een niet-steroïde ontstekingsremmend medicijn dat verschillende soorten werking op het lichaam heeft:

  • lichaamstemperatuur verlagen;
  • het verschaffen van een licht analgetisch effect;
  • bloedverdunning (waardoor het veel wordt gebruikt voor de behandeling en preventie van hart- en vaatziekten).

Analgin-actie

Het belangrijkste effect van het medicijn is om pijn te verlichten en het ontstekingsproces te verminderen. Analgin is een analgeticum, waarvan het belangrijkste bestanddeel natriummetamizol is. Het medicijn wordt geabsorbeerd uit de dunne darm en begint 20 minuten na het innemen van de pil en 5 minuten na de oplossing in te werken.

Het medicijn wordt gebruikt voor kiespijn, hoofdpijn, periodieke menstruatiepijn, met ongemak tijdens verwondingen. Het belangrijkste is dat het geen sterk effect heeft en daarom niet wordt gebruikt voor langdurig gebruik.

Is het mogelijk om tegelijkertijd aspirine en analgin te nemen?

Het is mogelijk, maar ongewenst, om medicijnen te combineren. Aspirine bestaat al meer dan 100 jaar. Het werd lange tijd gebruikt als medicijn om de temperatuur te verlagen en pijn te verlichten. De moderne geneeskunde geeft er de voorkeur aan om acetylsalicylzuur te gebruiken in de cardiologie en flebologie om het bloed te verdunnen en de hartfunctie te verbeteren.

Tegelijkertijd kunt u één keer medicijnen gebruiken, bijvoorbeeld wanneer u wordt behandeld met aspirine of cardiomagnyl in geval van hoofdpijn, kunt u Analgin drinken; dosering - niet meer dan 3 tabletten per dag.

Indicaties voor gelijktijdig gebruik

Als de temperatuur bij volwassenen stijgt boven + 39,5 ° C met verkoudheid of een infectieziekte als eenmalig medicijn voor een vroeg antipyretisch effect.

Een dergelijk mengsel is strikt gecontra-indiceerd voor kinderen om bijwerkingen te voorkomen.

Patiënten jonger dan 15 jaar wordt aanbevolen om het complex van Analgin met difenhydramine te gebruiken.

Contra-indicaties bij het gebruik van aspirine en analgin

In de volgende gevallen kunt u MP niet samen gebruiken:

  • intolerantie voor de componenten van een van de preparaten;
  • leeftijd tot 15 jaar;
  • tijdens de zwangerschap;
  • interne bloeding, waaronder een geschiedenis van;
  • verminderde nier en lever.

Hoe aspirine en analgin samen te nemen

Gebruik MP in extreme gevallen om de hoge lichaamstemperatuur te verlagen. In dit geval is het noodzakelijk om No-Shpu te prikken om spasmen van bloedvaten te voorkomen.

Bijwerkingen

MP kan dergelijke bijwerkingen hebben:

  • CNS: overmatige prikkelbaarheid, slaperigheid, vermoeidheid, vermoeidheid na het slapen;
  • Maagdarmkanaal: gastritis, spijsverteringsstoornissen (alle NSAID's hebben een negatieve invloed op de maag);
  • hematopoëtische organen: bloedarmoede, bloeding;
  • allergische reacties, jeuk, uitslag, roodheid op de injectieplaats bij gebruik van de oplossing.

Om mogelijke problemen te voorkomen, wordt aanbevolen om de combinatie van deze stoffen niet te misbruiken en altijd met specialisten te overleggen voordat u ze inneemt.

Recensies

Lyudmila Mikhailovna, 58 jaar oud, Koersk

Ik drink vaak aspirine, of liever ASA, dat deel uitmaakt van Aspirin Cardio of Cardiomagnyl. 2 keer per jaar onderga ik profylaxe van herhaald myocardinfarct. Indien nodig drink ik Analgin, vooral tijdens magnetische stormen, wanneer de bloeddruk wordt verstoord, doet mijn hoofd pijn. Geen bijwerkingen zijn ooit geweest.

Irina Ivanovna, 30 jaar oud, Krasnodar

Beide medicijnen zijn altijd binnen handbereik en ik gebruik ze actief wanneer dat nodig is. Om de pijn van het syndroom te verminderen, neem ik aspirine, ik gebruik het medicijn ook om menstruatie- of katerpijn te verlichten. Als een tand, arm, been etc. pijn doet het nemen van een pil van Analgin.

Kan ik aspirine en analgin samen nemen?

Farmaceutische preparaten Aspirine en Analgin zijn populaire medicijnen die de pijn snel verlichten bij verschillende aandoeningen en pathologieën en die kunnen worden gebruikt om de temperatuur te verlagen. Ondanks de veilige samenstelling en het vrij verkrijgbare verlof, moet u deze geneesmiddelen gebruiken, rekening houdend met het doseringsregime en de aanwezigheid van contra-indicaties.

Aspirine-actie

Aspirine is een niet-steroïde ontstekingsremmend medicijn. Het actieve ingrediënt is acetylsalicylzuur. Het medicijn heeft een breed werkingsspectrum en wordt daarom vaak op veel medische gebieden gebruikt. De belangrijkste geneeskrachtige eigenschappen van aspirine:

  • Bloed verdunnen;
  • antipyretisch effect;
  • heeft een verdovend effect door hoofdpijn, menstruatie en tand- en spierpijn.

Acetylsalicylzuur kan op cardiologisch gebied worden gebruikt voor langdurige therapie van pathologieën van het cardiovasculaire systeem. Daarnaast wordt deze stof gebruikt om hitte tegen te gaan..

Aspirine en Analgin helpen de pijn snel te verlichten bij verschillende aandoeningen en pathologieën en kunnen worden gebruikt om de temperatuur te verlagen..

Analgin-actie

Dit medicijn is een niet-steroïde pijnstiller. Het is gemaakt in de vorm van zetpillen, injectie-oplossing en tabletten. De werkzame stof van het medicijn is natriummetamizol. Het wordt gekenmerkt door een uitgesproken analgetische activiteit..

Gezamenlijk effect

Deze medicijnen kunnen met elkaar gecombineerd worden. Met deze combinatie kunt u pijn kwijtraken en de temperatuur normaliseren. Het mag echter alleen worden gebruikt bij ernstige hitte en koorts. In dit geval wordt ASA soms vervangen door Paracetamol, Ibuprofen of difenhydramine. In dit geval is het beter om van tevoren met de arts te praten.

Indicaties voor gelijktijdig gebruik van aspirine en analgin

De combinatie Analgin + Aspirine wordt voorgeschreven voor ernstige hitte, met koorts gepaard gaande, veroorzaakt door infectieuze pathologieën. Als een verhoogde lichaamstemperatuur gepaard gaat met een ontsteking van de appendix of bloeding, is het verboden om niet-steroïde medicijnen te gebruiken. Bij spataderen wordt deze combinatie zorgvuldig gebruikt.

Contra-indicaties voor het gebruik van aspirine en analgin

Geneesmiddelen hebben vergelijkbare beperkingen bij het gebruik ervan. Onder hen:

  • ernstige ziekten van het maagdarmkanaal (maagdarmkanaal);
  • overgevoeligheid voor de ingrediënten van medicijnen;
  • nier- en leverfalen.

Raadpleeg een kinderarts voordat u geneesmiddelen gebruikt om kinderen te behandelen.

Houd er rekening mee dat bij gecombineerd gebruik van deze geneesmiddelen de kans op negatieve manifestaties toeneemt.

Hoe te gebruiken

Om de temperatuur te stabiliseren, adviseren artsen gelijktijdig 3 medicijnen tegelijk te gebruiken - No-shpa, Analgin en Aspirine. Het eerste medicijn heeft een krampstillend effect en helpt vasculaire spasmen te voorkomen. Deze "triade" mag niet meer dan 1-2 keer per dag worden gebruikt.

Na het innemen van Analgin kunnen misselijkheid en de neiging tot braken optreden.

Bijwerkingen van aspirine en analgin

Als medicijnen niet correct worden gebruikt, kunt u bijwerkingen krijgen. De meest voorkomende:

  • misselijkheid en overgeven;
  • stoornissen van de functie van de organen van het maagdarmkanaal;
  • de manifestatie van allergische reacties;
  • duizeligheid.

Aanbevolen doseringen moeten in acht worden genomen om nadelige effecten te voorkomen..

Wat is beter

Het is onmogelijk om het beste medicijn te kiezen, want de keuze hangt af van een aantal factoren. Bij migraine als gevolg van emotionele stress is het bijvoorbeeld beter om de voorkeur te geven aan Analgin, maar bij een kater heeft Aspirin de grootste effectiviteit..

De mening van artsen

Elena Gerasimova (kinderarts), Lipetsk

Deze veilige en betaalbare medicijnen kunnen aan kinderen worden gegeven. Meestal worden ze rustig door het lichaam gedragen. In zeldzame gevallen is er een kans op allergische reacties bij een kind. Om dit te voorkomen, is het beter om een ​​arts te raadplegen voordat u Analgin met aspirine gebruikt..

Alexey Viktorovich (cardioloog), Chelyabinsk

Aspirine wordt aan patiënten voorgeschreven als onderdeel van de complexe behandeling van pathologieën van het cardiovasculaire systeem. Ik gebruik zelf analgin. Het medicijn helpt snel bij het wegwerken van hoofdpijn of kiespijn..

Met een kater-syndroom vertoont Aspirine de grootste effectiviteit..

Getuigenissen van patiënten

Victoria Koshkina, 28 jaar, Moskou

Ik heb nog nooit een combinatie van deze farmaceutische producten gebruikt. De arts heeft echter onlangs geadviseerd het te gebruiken om menstruatiepijn te bestrijden. Drugs hielpen snel. Nu houd ik ze altijd bij de hand.

Irina Ilinchenko, 59 jaar oud, Surgut

Mijn 10-jarige kleindochter werd onlangs ziek, dus belde ik meteen een dokter bij mij thuis. De dokter kreeg koorts met een combinatie van deze medicijnen. De toestand van het kind stabiliseerde in 20-30 minuten.

Is het mogelijk om tegelijkertijd aspirine en analgin te nemen??

Aspirine en Analgin worden gebruikt om pijn te verlichten of het ontstekingsproces te verminderen. Ze behoren allebei tot niet-steroïde ontstekingsremmende geneesmiddelen en hebben enkele gemeenschappelijke kenmerken, maar dit zijn verschillende geneesmiddelen die soms samen worden gebruikt om het effect te versterken..

Aspirine en Analgin worden gebruikt om pijn te verlichten of het ontstekingsproces te verminderen..

Aspirig-actie

Aspirine behoort tot de farmacologische groep van NSAID's. Het actieve bestanddeel is acetylsalicylzuur, dat een koortswerend en ontstekingsremmend effect heeft. Het wordt gebruikt voor pijnsyndromen van verschillende lokalisatie.

Aspirine heeft een bloedverdunnende eigenschap en wordt veel gebruikt in de cardiologie en flebologie voor de behandeling en preventie van hartaandoeningen..

Het effect van Analgin op het lichaam

De belangrijkste werkzame stof van Analgin is metamizol-natrium, dat een krachtig analgetisch effect heeft. Vanwege het hoge risico op bijwerkingen is het medicijn in veel landen verboden voor gebruik, maar in ons land wordt het in alle takken van de geneeskunde gebruikt.

Analgin wordt gebruikt voor kiespijn, oor, menstruatie, hoofdpijn. Het wordt voorgeschreven aan patiënten tijdens de revalidatieperiode na de operatie om pijn te verlichten en ontstekingen te verlichten..

Analgin wordt gebruikt voor kiespijn, oor, menstruatie, hoofdpijn.

Gezamenlijk effect

De combinatie van aspirine en analgin heeft een krachtig ontstekingsremmend, analgetisch en koortswerend effect.

Indicaties voor gelijktijdig gebruik

Samen worden medicijnen voorgeschreven aan hoge temperaturen bij volwassenen en kinderen als gevolg van een besmettelijke, bacteriële ziekte of verkoudheid. Je kunt op deze manier pijn niet verlichten door hitte als gevolg van gastro-intestinale aandoeningen.

Contra-indicaties voor aspirine en analgin

Voor het gebruik van medicijnen zijn er een aantal contra-indicaties:

  • ziekten van het maagdarmkanaal;
  • risico op bloeding;
  • gevoeligheid voor de componenten van de compositie;
  • lever- en nierfalen;
  • bronchiale en "aspirine" astma.

Hoe aspirine en analgin samen te nemen?

Aspirine met Analgin kan het beste worden ingenomen in de vorm van een oplossing voor injectie en niet in tabletten, hoewel een combinatie mogelijk is. Met koorts en hitte treden krampen van bloedvaten op, dus een ander medicijn wordt aan de combinatie toegevoegd - No-Shpa. Dit wordt een triade genoemd..

Om de hitte te verlagen, worden alle medicijnen in 2 ml gemengd in één spuit. Als tabletten worden gebruikt, moeten 3 tabletten samen worden gedronken. Als de koorts stijgt, kan de triade na 6-8 uur opnieuw worden ingenomen.

Bijwerkingen

Als beide geneesmiddelen worden ingenomen als er contra-indicaties zijn of als de dosering niet wordt nageleefd, kunnen er bijwerkingen optreden:

  • misselijkheid, brandend maagzuur, braken, diarree;
  • een allergische reactie in de vorm van Quincke's oedeem, jeukende huiduitslag;
  • schending van de lever en de nieren;
  • inwendige bloedingen;
  • spijsverteringsstelselziekte.

De mening van artsen over de compatibiliteit van aspirine en analgin

Ivanna Sergeevna, kinderarts, Eagle

Voorheen werd een triade met aspirine en analgin vaak gebruikt om de temperatuur bij kinderen van verschillende leeftijden te verlagen. Nu gebruiken sommige ambulance-artsen deze methode. Een kind van 1 jaar tot 12 jaar wordt aanbevolen om zetpillen te gebruiken in de samenstelling met Analgin en Difenhydramine (Analdim).

Igor Semenovich, therapeut, Magnitogorsk

Ondanks een groot aantal bijwerkingen en contra-indicaties, verlicht een mengsel van metamizol en acetylsalicylzuur snel en effectief ontstekingen, pijn en koorts. In sommige gevallen kan een dergelijke combinatie niet ontbreken.

Getuigenissen van patiënten

Olga, 38 jaar, Tver

Na een gynaecologische operatie is de menstruatie pijnlijk, soms stijgt de temperatuur. Een injectie met aspirine en analgin verlicht onmiddellijk de pijn en helpt de conditie te verbeteren. Er waren geen bijwerkingen.

Sergey, 49 jaar, Novgorod

Ik heb de triade meer dan eens op hoge temperatuur gebruikt. Een injectie verlicht koorts binnen enkele minuten, blokkeert pijn. Onlangs zijn maagproblemen begonnen, dus u kunt deze methode niet gebruiken.

Analgin met aspirine voor hoofdpijn

Aspirine is acetylsalicylzuur, het helpt bij hoofdpijn zoals analgin. Beide geneesmiddelen zijn afkomstig uit de groep van niet-narcotische analgetica. Maar het effect van deze medicijnen op ons lichaam is anders.

Aspirine, dat ontstekingen verlicht, verlicht eenvoudigweg uw pijnsensaties die optreden in het brandpunt van pijn. De ontsteking, zwelling, zwelling, zenuwen komen vrij en er wordt niet geknepen op het punt van pijn. Aspirine verdunt nog steeds zeer goed het bloed.

Analgin werkt niet op de oorzaak van de pijn, het verlaagt eenvoudig uw drempelwaarde voor prikkelbaarheid in het midden van de focus van uw pijngevoeligheid. Bij het gebruik van beide medicijnen zal de pijn natuurlijk vanzelf stoppen. Beide medicijnen hebben veel bijwerkingen, je hoeft ze niet te misbruiken.

Wat helpt beter bij hoofdpijn: aspirine of analgin en waarom?

Aspirine is acetylsalicylzuur, het helpt bij hoofdpijn zoals analgin. Beide medicijnen zijn niet-narcotische analgetica. Maar het effect van deze medicijnen op ons lichaam is anders.

Aspirine, dat ontstekingen verlicht, verlicht eenvoudigweg uw pijnsensaties die optreden in het brandpunt van pijn. De ontsteking, zwelling, zwelling, zenuwen komen vrij en er wordt niet geknepen op het punt van pijn. Aspirine verdunt nog steeds zeer goed het bloed.

Analgin werkt niet op de oorzaak van de pijn, het verlaagt eenvoudig uw drempelwaarde voor prikkelbaarheid in het midden van de focus van uw pijngevoeligheid. Bij het gebruik van beide medicijnen zal de pijn natuurlijk vanzelf stoppen. Beide medicijnen hebben veel bijwerkingen, je hoeft ze niet te misbruiken.

de vraagauteur koos dit antwoord als het beste

Analgin vanwege de risico's die gepaard gaan met de ontwikkeling van agranulocytose, moet met voorzichtigheid worden genomen. In veel landen wordt het strikt op recept verkocht en in de VS, Australië en sommige landen van de Europese Unie is het volledig verboden voor gebruik. Dus als je een vraag stelt of of, dan is aspirine beter. Maar eigenlijk, met hoofdpijn, helpt paracetamol beter. Tegelijkertijd mag men niet vergeten dat hoofdpijn een signaal is dat iets in het lichaam niet in orde is. Dus als het bijvoorbeeld wordt veroorzaakt door hoge bloeddruk. dan zijn drukstabiliserende medicijnen het beste medicijn.

toevoegen aan favorieten link bedankt

Ik hoorde eens dat hoofdpijn sowieso niet getolereerd mag worden. Maar voordat u een medicijn voorschrijft, moet u de oorzaak van de pijn bepalen, als u een enkele pijn heeft, dan zal bij niet-ernstige pijn een pijnstiller helpen, d.w.z. je kunt analgin drinken, ik denk dat als je tussen deze medicijnen kiest - dit de beste optie is, maar als er geen andere medicijnen zijn, denk ik dat aspirine ook geen pijn doet als het niet hevig pijn doet. Ik zou citromone aanbevelen, en nog beter spasmolgon - het zal krampen verlichten, d.w.z. de pijn is erg snel. Raadpleeg uw arts voor systematische pijn en ontdek de oorzaak van de pijn..

toevoegen aan favorieten link bedankt

Hangt af van de aard van de hoofdpijn.

Als de druk pijn doet, zal aspirine helpen, het verdunt het bloed en verlaagt de druk enigszins.

Als het pijn doet door spasmen van het vat, dan is er plaats voor analgin.

Maar het komt voor dat niets helpt, het blijft om je hoofd in je handen te slaan, eraf te vallen en gewoon te volharden, de pijn proberen te negeren of autotraining toe te passen. en wacht tot het voorbij is.

toevoegen aan favorieten link bedankt

Aspirine is acetylsalicylzuur, het helpt bij hoofdpijn zoals analgin. Beide medicijnen zijn niet-narcotische analgetica. Maar het effect van deze medicijnen op ons lichaam is anders. Aspirine, dat ontstekingen verlicht, verlicht eenvoudigweg uw pijnsensaties die optreden in het brandpunt van pijn. De ontsteking, zwelling, zwelling, zenuwen komen vrij en er wordt niet geknepen op het punt van pijn. Aspirine verdunt nog steeds heel goed bloed. Analgin werkt niet op de oorzaak van de pijn, het verlaagt eenvoudig uw drempelwaarde voor prikkelbaarheid in het midden van de focus van uw pijngevoeligheid. Bij het gebruik van beide medicijnen zal de pijn natuurlijk vanzelf stoppen. Beide medicijnen hebben veel bijwerkingen, je hoeft ze niet te misbruiken.

beantwoord -07-23T13: 56: 56.000000 + 04: 2 2 jaar, 5 maanden geleden

Andere antwoorden hieronder.

Odnoklassniki Funny Cat-spel: wat helpt beter bij verkoudheid?

Wat beter helpt - Rennie of Gastal?

Wat helpt er beter om af te vallen groene koffie of groene thee?

Analgin vanwege de risico's die gepaard gaan met de ontwikkeling van agranulocytose, moet met voorzichtigheid worden genomen. In veel landen wordt het strikt op recept verkocht en in de VS, Australië en sommige landen van de Europese Unie is het volledig verboden voor gebruik. Dus als je een vraag stelt of of, dan is aspirine beter. Maar eigenlijk, met hoofdpijn, helpt paracetamol beter. Tegelijkertijd mag men niet vergeten dat hoofdpijn een signaal is dat iets in het lichaam niet in orde is. Dus als het bijvoorbeeld wordt veroorzaakt door hoge bloeddruk. dan zijn drukstabiliserende medicijnen het beste medicijn.

beantwoord -07-23T13: 58: 29.000000 + 04: 2 2 jaar, 5 maanden geleden

Natuurlijk analgin. Aspirine is een koortswerend middel en tegelijkertijd verdunnen deze pillen het bloed. Ze zijn dronken om hartaanvallen en beroertes te voorkomen. Hoewel analgin ook niet de moeite waard is om te drinken. Deze tabletten kunnen zich aan de wanden van de maag hechten en een maagzweer veroorzaken tot aan de maagperforatie. Als het ongeduldig is, kauw dan op de tablet en drink het met mineraalwater of melk.

beantwoord -07-25T08: 19: 05.000000 + 04: 2 2 jaar, 5 maanden geleden

Analgin is voor mij het meest geschikt; het helpt niet alleen tegen hoofdpijn, maar ook tegen pijnen op kritieke dagen. En aspirine werkt meestal als antipyreticum. Hier heeft hij geen gelijke, vooral in combinatie met paracetamol.

beantwoord -07-24T21: 34: 39.000000 + 04: 2 2 jaar, 5 maanden geleden

Ik drink aspirine van de temperatuur en dan zal de hoofdpijn verdwijnen, als het er van was, zou analgin ook de hoofdpijn en temperatuur verlichten, maar om een ​​onduidelijke reden voor de hoofdpijn geef ik de voorkeur aan citromon, omdat het me helpt.

beantwoord -07-24T10: 16: 28.000000 + 04: 2 2 jaar, 5 maanden geleden

Noch de een noch de ander. Aspirine heeft veel bijwerkingen, indicaties voor het gebruik ervan zijn beperkt. Analgin is in beschaafde landen verboden vanwege de bewezen toxiciteit. Nurofen heeft de meeste voorkeur - niet minder effectief, maar veiliger.

beantwoord -07-23T15: 22: 12.000000 + 04: 2 2 jaar, 5 maanden geleden

Ik hoorde eens dat hoofdpijn sowieso niet getolereerd mag worden. Maar voordat u een medicijn voorschrijft, moet u de oorzaak van de pijn bepalen, als u een enkele pijn heeft, dan zal bij niet-ernstige pijn een pijnstiller helpen, d.w.z. je kunt analgin drinken, ik denk dat als je tussen deze medicijnen kiest - dit de beste optie is, maar als er geen andere medicijnen zijn, denk ik dat aspirine ook geen pijn doet als het niet hevig pijn doet. Ik zou citromone aanbevelen, en nog beter spasmolgon - het zal krampen verlichten, d.w.z. de pijn is erg snel. Raadpleeg uw arts voor systematische pijn en ontdek de oorzaak van de pijn..

beantwoord -07-23T13: 58: 52.000000 + 04:00 2 jaar, 5 maanden geleden

Analgin helpt beter. Het gaat als een pijnstillend, ontstekingsremmend, koortswerend medicijn. Maar het heeft veel bijwerkingen. En contra-indicaties zoals hart, nier, zwangerschap en borstvoeding. Drink beter Pentalgin. Het is veel schoner van samenstelling..

beantwoord -07-23T13: 56: 36.000000 + 04: 2 2 jaar, 5 maanden geleden

Analgin helpt vooral, in het algemeen zijn alle pijnstillers pijnstillers en aspirine als antipyreticum, hoewel het ook helpt bij hoofdpijn tijdens een kater, verdunt het het bloed goed. Ik moet aspirine gebruiken als allergie voor pijnstillers.

beantwoord -07-23T13: 54: 39.000000 + 04: 2 2 jaar, 5 maanden geleden

Hangt af van de aard van de hoofdpijn. Als de druk pijn doet, zal aspirine helpen, het verdunt het bloed en verlaagt de druk enigszins. Als het pijn doet door spasmen van het vat, dan is er plaats voor analgin. Maar het komt voor dat niets helpt, het blijft om je hoofd in je handen te slaan, eraf te vallen en gewoon te volharden, de pijn proberen te negeren of autotraining toe te passen. en wacht tot het voorbij is.

beantwoord -07-23T13: 54: 11.000000 + 04: 2 2 jaar, 5 maanden geleden

Meer in categorie

Welke ziekten kunnen worden overwonnen door een mummie te nemen? Hoe heb je het opgevat??

Hoe de haargroei herstellen na chemotherapie?

Hoe zenuwen te kalmeren en te genezen?

Overige vragen

Zijn er onbekende of slecht bekende ziekten?

Hoe om te gaan met osteochondrose?

Op welk moment van de dag is de slaap sterker?

Vragen en antwoorden worden alleen op de Otvet.expert-website gepresenteerd voor informatieve doeleinden..

2000- Otvet.expert. Alle informatie wordt gepresenteerd "as is", alle rechten voorbehouden..

Wat is het verschil tussen analgin en citramone

Als de werkzame stof in dit medicijn wordt natriummetamizol gebruikt, wat de doorgang van pijnimpulsen naar de hersenen voorkomt. "Analgin" verhoogt ook de warmteoverdracht van het lichaam en vermindert de prikkelbaarheid van de pijngevoeligheidscentra in het menselijk lichaam.

"Analgin" heeft een klein ontstekingsremmend effect. Het medicijn beïnvloedt dus minimaal de activiteit van het maagdarmkanaal en handhaaft de water-zoutbalans. Het geneesmiddel heeft een antipyretisch effect. Tabletten hebben ook een krampstillend effect, dat ongeveer 30 minuten na inname van het medicijn optreedt. Als antipyreticum vertoont Analgin een grotere werkzaamheid dan aspirine, ibuprofen en paracetamol..

"Analgin" kan worden voorgeschreven bij koorts, milde tot matige pijnsyndromen (neuralgie, artralgie, darmkoliek, enz.). "Analgin" werd veel gebruikt om postoperatieve, hoofdpijn en tandpijn te verlichten tot veiliger anesthetica en pijnverlichting.

Momenteel is "Analgin" in de meeste westerse landen een verboden medicijn vanwege het verhoogde risico op agranulocytose, dat in 7% van de gevallen tot de dood kan leiden.

In tegenstelling tot Analginum bevat Citramonum acetylsalicylzuur, cafeïne en paracetamol, wat het verschil is tussen deze medicijnen. Elk van de stoffen waaruit de samenstelling bestaat, heeft een ander effect, waardoor het geneesmiddel zijn oorspronkelijke distributie heeft gekregen.

Acetylsalicylzuur (aspirine) heeft een antipyretisch effect dat kan worden veroorzaakt door het ontstekingsproces. Aspirine verlicht pijn, verbetert de bloedcirculatie en vermindert de bloedstolling. Cafeïne bevordert de hersenfunctie door de bloedvaten te verwijden en de bloedstroom te verbeteren, pijn te verlichten en slaperigheid te elimineren. Cafeïne stimuleert ook fysieke en mentale activiteit. Paracetamol heeft een antipyretisch effect en kan als pijnstiller werken. Ondanks dat het voldoende werkzaam is, heeft "Citramon" een groot aantal contra-indicaties, variërend van urticaria, astma of acute rhinitis, en eindigend met verhoogde prikkelbaarheid en slaapstoornissen.

Het medicijn wordt voorgeschreven voor pijnsyndromen van verschillende ernst, koorts, acute luchtweginfecties en influenza. Net als Analgin wordt Citramon zelden gebruikt in westerse landen vanwege het negatieve effect op de inwendige organen van een persoon, vooral op de lever.

Aspirine en Analgin zijn de meest populaire medicijnen die behoren tot de groep van niet-steroïde ontstekingsremmende medicijnen. Sommigen beschouwen ze als analogen, hoewel dit niet helemaal waar is. Overweeg het verschil en de kenmerken van elk van de medicijnen.

Aspirine-actie

De belangrijkste werkzame stof van aspirine is acetylsalicylzuur.

Dit is een niet-steroïde ontstekingsremmend medicijn dat verschillende soorten werking op het lichaam heeft:

  • lichaamstemperatuur verlagen;
  • het verschaffen van een licht analgetisch effect;
  • bloedverdunning (waardoor het veel wordt gebruikt voor de behandeling en preventie van hart- en vaatziekten).

Analgin-actie

Het belangrijkste effect van het medicijn is om pijn te verlichten en het ontstekingsproces te verminderen. Analgin is een analgeticum, waarvan het belangrijkste bestanddeel natriummetamizol is. Het medicijn wordt geabsorbeerd uit de dunne darm en begint 20 minuten na het innemen van de pil en 5 minuten na de oplossing in te werken.

Het medicijn wordt gebruikt voor kiespijn, hoofdpijn, periodieke menstruatiepijn, met ongemak tijdens verwondingen. Het belangrijkste is dat het geen sterk effect heeft en daarom niet wordt gebruikt voor langdurig gebruik.

Is het mogelijk om tegelijkertijd aspirine en analgin te nemen?

Het is mogelijk, maar ongewenst, om medicijnen te combineren. Aspirine bestaat al meer dan 100 jaar. Het werd lange tijd gebruikt als medicijn om de temperatuur te verlagen en pijn te verlichten. De moderne geneeskunde geeft er de voorkeur aan om acetylsalicylzuur te gebruiken in de cardiologie en flebologie om het bloed te verdunnen en de hartfunctie te verbeteren.

Tegelijkertijd kunt u één keer medicijnen gebruiken, bijvoorbeeld wanneer u wordt behandeld met aspirine of cardiomagnyl in geval van hoofdpijn, kunt u Analgin drinken; dosering - niet meer dan 3 tabletten per dag.

Indicaties voor gelijktijdig gebruik

Als de temperatuur bij volwassenen stijgt boven + 39,5 ° C met verkoudheid of een infectieziekte als eenmalig medicijn voor een vroeg antipyretisch effect.

Een dergelijk mengsel is strikt gecontra-indiceerd voor kinderen om bijwerkingen te voorkomen.

Patiënten jonger dan 15 jaar wordt aanbevolen om het complex van Analgin met difenhydramine te gebruiken.

Contra-indicaties bij het gebruik van aspirine en analgin

In de volgende gevallen kunt u MP niet samen gebruiken:

  • intolerantie voor de componenten van een van de preparaten;
  • leeftijd tot 15 jaar;
  • tijdens de zwangerschap;
  • interne bloeding, waaronder een geschiedenis van;
  • verminderde nier en lever.

Hoe aspirine en analgin samen te nemen

Gebruik MP in extreme gevallen om de hoge lichaamstemperatuur te verlagen. In dit geval is het noodzakelijk om No-Shpu te prikken om spasmen van bloedvaten te voorkomen.

Bijwerkingen

MP kan dergelijke bijwerkingen hebben:

  • CNS: overmatige prikkelbaarheid, slaperigheid, vermoeidheid, vermoeidheid na het slapen;
  • Maagdarmkanaal: gastritis, spijsverteringsstoornissen (alle NSAID's hebben een negatieve invloed op de maag);
  • hematopoëtische organen: bloedarmoede, bloeding;
  • allergische reacties, jeuk, uitslag, roodheid op de injectieplaats bij gebruik van de oplossing.

Om mogelijke problemen te voorkomen, wordt aanbevolen om de combinatie van deze stoffen niet te misbruiken en altijd met specialisten te overleggen voordat u ze inneemt.

Lyudmila Mikhailovna, 58 jaar oud, Koersk

Ik drink vaak aspirine, of liever ASA, dat deel uitmaakt van Aspirin Cardio of Cardiomagnyl. 2 keer per jaar onderga ik profylaxe van herhaald myocardinfarct. Indien nodig drink ik Analgin, vooral tijdens magnetische stormen, wanneer de bloeddruk wordt verstoord, doet mijn hoofd pijn. Geen bijwerkingen zijn ooit geweest.

Irina Ivanovna, 30 jaar oud, Krasnodar

Beide medicijnen zijn altijd binnen handbereik en ik gebruik ze actief wanneer dat nodig is. Om de pijn van het syndroom te verminderen, neem ik aspirine, ik gebruik het medicijn ook om menstruatie- of katerpijn te verlichten. Als een tand, arm, been etc. pijn doet het nemen van een pil van Analgin.

Aspirine en Analgin, tegelijkertijd ingenomen, kunnen de warmte verminderen in gevallen waarin andere koortswerende geneesmiddelen niet effectief zijn.

1 Hoe beïnvloeden ze het lichaam

Gezamenlijke receptie zorgt voor een bijna onmiddellijk antipyretisch effect. Bij eenmalig gebruik geven deze medicijnen geen bijwerkingen en hebben ze geen schadelijk effect op het lichaam..

Aspirine en Analgin, tegelijkertijd ingenomen, kunnen de warmte verminderen in gevallen waarin andere koortswerende geneesmiddelen niet effectief zijn.

Het behoort tot de groep van niet-steroïde ontstekingsremmende geneesmiddelen (NSAID's). Gebruikt om verschillende soorten pijn te verlichten. Het wordt aanbevolen voor koortsaandoeningen en hoge temperaturen veroorzaakt door besmettelijke en ontstekingsziekten. Bloedverdunner.

Het heeft pijnstillende, koortswerende en milde ontstekingsremmende eigenschappen.

2 Indicaties voor gezamenlijk gebruik

Toegestane eenmalige gezamenlijke ontvangst bij hoge temperaturen. Voorkom de ontwikkeling van ongewenste levensbedreigende complicaties en zorg voor:

  • temperatuurindicatoren verlagen;
  • eliminatie van spasmen van het vaatstelsel;
  • verlichting van spieren en hoofdpijn.

Bovendien helpt een uitgebreide techniek om in slaap te vallen. Sommige patiënten gebruiken dit mengsel als remedie tegen een kater..

3 Hoe wordt aspirine ingenomen met Analgin

Van elk medicijn kan een volwassene 1 pil slikken. Jongeren ouder dan 15 jaar - ½ tablet.

Eenmalige toediening van aspirine en analgin toegestaan ​​bij hoge temperaturen.

4 Speciale instructies

Geneesmiddelen zijn een effectieve antipyretische combinatie, maar worden niet aanbevolen voor regelmatig gebruik. Elk van hen heeft zijn eigen contra-indicaties en gebruiksbeperkingen. Onvoldoende doseringen kunnen tot ernstige complicaties leiden. Neem bij het gebruik van een combinatie van medicijnen niet meer dan 1 keer.

Acetylsalicylzuur verbetert de eigenschappen van Analgin. Analgin versterkt de effecten van alcohol.

Bij patiënten die lijden aan bronchiale astma en pollinose, kan een soortgelijk medicijn bronchospasme en overgevoeligheidsreacties veroorzaken.

Zwangerschap en borstvoeding

Ze worden niet voorgeschreven in het I- en III-trimester van de zwangerschap, met voorzichtigheid in het II-trimester. Niet van toepassing tijdens borstvoeding.

De combinatie van medicijnen voor kinderen

Kinderen onder de 15 jaar worden niet aanbevolen om deze medicijnen te gebruiken. Aspirine kan ernstige complicaties veroorzaken in de vorm van gastro-intestinale aandoeningen. Bovendien kan dit medicijn de ontwikkeling van het Rye-syndroom veroorzaken - een dodelijke ziekte die bij leverfalen tot schade aan het centrale zenuwstelsel leidt. In sommige gevallen zijn deze complicaties dodelijk..

Aspirine en Analgin worden niet voorgeschreven in het I- en III-trimester van de zwangerschap, voorzichtigheid is geboden in het II-trimester.

Oudere leeftijd

Bij gebrek aan contra-indicaties voor het gebruik van deze geneesmiddelen, is gezamenlijk gebruik aanvaardbaar.

5 Bijwerkingen

Na complexe toediening kunnen allergische reacties optreden in de vorm van:

  • huiduitslag;
  • Duizeligheid
  • tinnitus;
  • trombocytopenie;
  • aandoeningen in het spijsverteringskanaal (inclusief de ontwikkeling van maagzweer en pancreatitis);
  • aandoeningen in de lever.

6 Contra-indicaties voor het gebruik van aspirine en analgin

Het gebruik van medicijnen wordt niet aanbevolen als de patiënt een voorgeschiedenis heeft van:

  • ziekten van het maagdarmkanaal;
  • bronchiale astma;
  • hemofilie;
  • trombocytopenie;
  • nier- en / of leverfalen;
  • hart-en vaatziekten.

Uitgebreide inname wordt niet aanbevolen voor pediatrische patiënten, evenals voor vrouwen tijdens de zwangerschap en tijdens de lactatieperiode.

7 De combinatie van Analgin en Aspirine met andere geneesmiddelen

Bij inname met andere pijnstillers wordt het toxische effect versterkt.

Anticonceptiva en allopurinol verstoren het metabolisme van Analgin en verhogen de toxische eigenschappen ervan. Codeïne, propranolol en sommige kalmerende middelen versterken de pijnstillers. Gelijktijdige toediening met Tiamazole en Sarkolizinom verhoogt de kans op het ontwikkelen van leukopenie.

Aspirine verhoogt de concentratie digoxine, barbituraten en lithiumpreparaten in serum.

Glucocorticosteroïden en alcoholbevattende geneesmiddelen verhogen het risico op gastro-intestinale bloedingen wanneer ze samen worden gebruikt.

Marina, 32 jaar oud, Krasnoyarsk

Analgin bespaart in veel situaties. De voordelen zijn lage kosten en beschikbaarheid. Ik heb gehoord over bijwerkingen, maar ik beschouw het als veilig, omdat de noodzaak van toelating zeldzaam is. In combinatie met aspirine verlaagt het de temperatuur goed, hoewel de maag pijn begint te doen.

Galina, 36 jaar, Novosibirsk

Acetylsalicylzuur (aspirine) staat in ieders medicijnkastje. Een lang bewezen, eenvoudig en goedkoop medicijn dat wordt gebruikt als antipyreticum en pijnstiller. Het gaat goed met Analgin. Ik herinner me hoe mijn moeder ze met verkoudheid en hoge koorts gaf.

Lees Meer Over Duizeligheid